recent

Προσέχει για να έχει η ΚΕΔ στο θέμα ενδεχόμενου στοιχηματισμού!!! (όλο το παρασκήνιο...)

Τις τελευταίες ημέρες έχει δημιουργηθεί θέμα στοιχηματισμού στην Α1 γυναικών, το οποίο ανασύρθηκε από τον Σπόρτινγκ και εξετάζεται από την ΕΟΚ. Οσονούπω η επιτροπή πρωταθλήματος θα καλέσει τις έξι ομάδες...
για να τεκμηριώσει με επιχειρήματα κάποιες καταγγελίες που έγιναν όπως:

• Διαιτητής μιλούσε στην ανάπαυλα του αγώνα για πέντε λεπτά στο τηλέφωνο και στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε τα σφυρίγματα του!!!
  • Ομάδα ήθελε τη διαφορά για το στοίχημα και η αντίπαλη ομάδα απέσυρε στο τέλος τις Αμερικανίδες από το παρκέ!!!
  • Παίκτριες συνεργάζονται με στοιχηματικές εταιρίες!!!

Όλα αυτά βεβαίως και είναι "λόγια του αέρα", αλλά παρ' όλα αυτά τόσο τα μέλη της ΚΕΔ όσο και της επιτροπής πρωταθλήματος τα εξετάζουν ενδελεχώς.

Όπως μάθαμε οι διαιτητοπαράγοντες προσπαθούν να μην ορίζουν διαιτητές, τα ονόματα των οποίων έχουν διαρρεύσει από παράγοντες και αθλήτριες, έως ότου ολοκληρωθεί η εξέταση του θέματος.
Προσέχει για να έχει η ΚΕΔ στο θέμα ενδεχόμενου στοιχηματισμού!!! (όλο το παρασκήνιο...) Reviewed by THE REFEREES on 1:02 μ.μ. Rating: 5