recent

Νέα παράπονα για τη διαιτησία από ομάδα!!! (τι αναφέρει...)

Παράπονα από τη διαιτησία της αναμέτρησης με τον... Ίκαρο Καλλιθέας έχει ο Μανδραϊκός.

Αναλυτικά:

Με ήττα έληξε ο αγώνας με τον Ίκαρο Καλλιθέας 59-79.Δυστυχώς ,για ακόμα μια φορά αντί να θαυμάσουμε τους αθλητές των δυο ομάδων, κατάφεραν να κλέψουν την παράσταση οι διαιτητές. Απορίας άξιο πως σχεδόν ανά λεπτό!! ο κ. Εφραιμίδης φόρτωνε με φάουλ τους αθλητές μας και φτάσαμε στο ημίχρονο να είναι 20-8 τα φάουλ!!!Πως είναι δυνατόν να βρισκόμαστε μπροστά στο σκορ και ξαφνικά ο εν λόγω διαιτητής στο επόμενο δεκάλεπτο να σφυρίζει εμμονικά, ανατρέποντας έτσι το αποτέλεσμα;;;Φυσικά ακολούθησε παρόμοια τακτική και ο κ. Καψαρίδης.

Το αποτέλεσμα ήταν να εξοργίσουν το φίλαθλο κοινό που παρακολουθούσε εμβρόντητο την κατάφορη αδικία σε βάρος της ομάδας μας!Το βίντεο του αγώνα υπάρχει και είναι στη διάθεση της ΚΕΔ, που θα έπρεπε κάθε εβδομάδα να βλέπει τους αγώνες και να ελέγχει τους διαιτητές. Η δουλειά μας είναι το μπάσκετ με πρωταγωνιστές τους αθλητές, όλα τα υπόλοιπα αμαυρώνουν το άθλημα.

Νέα παράπονα για τη διαιτησία από ομάδα!!! (τι αναφέρει...) Reviewed by THE REFEREES on 7:30 π.μ. Rating: 5