Sponsor

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

recent

Η διαιτησία και η ένσταση στο ματς Κηφισιά - Πεύκη!!! (οι διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων...)

Ένταση επικράτησε στο ματς της Κηφισιάς με την Πεύκη εξαιτίας μιας φάσης που εξελίχθηκε στο τέλος. Οι γηπεδούχοι...
επικράτησαν στην παράταση με 86-85, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατέθεσαν ένσταση. Εκεί ήταν ο πρόεδρος της ΕΣΚΑ, Γιάννης Αλεξόπουλος, αλλά και μέλη του δου σου της ένωσης.

Τι είχε συμβεί

Όπως αναφέρουν οι παράγοντες της Πεύκης ένα δευτερόλεπτο πριν τη λήξη σφυρίζεται φάουλ σε παίκτη τους σε προσπάθεια τριών βολών. Οι διαιτητές με τους κριτές κάνουν σύσκεψη για το αν ήταν εκπρόθεσμο ή όχι το φάουλ και αποφασίστηκε ότι ο χρόνος είχε λήξει.

Έτσι κατέθεσαν ένσταση αλλά οι ρεφς είπαν ότι ο χρόνος είχε λήξει...

Η αλήθεια για τη διαιτησία

Ο Αδριανός Παυλόπουλος, η Πέγκι Γρίβα και ο Αλέξανδρος Μελισσάρης ήταν οι διαιτητές του αγώνα και ομολογουμένως, πήγαν εξαιρετικά σε ένα ματς που πήγε στην παράταση. Ο χρόνος πράγματι είχε λήξει, κάτι που ανέφεραν ξεκάθαρα στους παίκτες της Πεύκης και ως εκ τούτου, δεν τίθεται θέμα,
Η διαιτησία και η ένσταση στο ματς Κηφισιά - Πεύκη!!! (οι διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων...) Reviewed by THE REFEREES on 10:57 π.μ. Rating: 5