Sponsor

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

recent

Οι αλλαγές στη διαιτησία και το αντιαθλητικό φάουλ... (τι θα δούμε τον χειμώνα...)

Ενδιαφέρουσα θα είναι η προσεχή αγωνιστική περίοδο αφού θα δούμε... τις αλλαγές στους κανονισμούς που έθεσε η ΦΙΜΠΑ.

Θα διαπιστώσουμε ότι όταν γίνεται επαναφορά της μπάλας και πριν αυτή περάσει μέσα στο παρκέ όσον αφορά τα τελευταία δυο λεπτά της κάθε αναμέτρησης, τότε θα χρεώνεται σίγουρα αντιαθλητικό φάουλ...

Αναμενόμενη απόφαση...

Επίσης, υιοθέτησε το challenge των προπονητών. Στους αγώνες των διοργανώσεων της FIBA λοιπόν, ο εκάστοτε προπονητής θα έχει το δικαίωμα να χρησιμοποιήσει από μια φορά το challenge του, με το οποίο μπορεί να ζητήσει από τους διαιτητές της αναμέτρησης να εξετάσουν το ριπλέι για μια φάση που θεωρούν ότι αδικήθηκαν.

Οι αλλαγές στη διαιτησία και το αντιαθλητικό φάουλ... (τι θα δούμε τον χειμώνα...) Reviewed by THE REFEREES on 3:31 μ.μ. Rating: 5