ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

recent

Τεταμένη η ατμόσφαιρα στη Μύκονο!!! (όλο το παρασκήνιο του ντέρμπι...)

Η ομάδα μπάσκετ της Μυκόνου δεν μας έχει δώσει..

τέτοια "δείγματα γραφής" και αποτελεί μεγάλη έκπληξη η εκκένωση του γηπέδου στο ματς με τον Έσπερο Λαμίας!!!

Στην τέταρτη περίοδο και ενώ το σκορ ήταν 67-64 υπέρ των γηπεδούχων, οι διαιτητές Σκαλτσής, Καλογριάς και Λεβεντάκος αποχώρησαν από το παρκέ, ζητώντας την εκκένωση του γηπέδου λόγω υβριστικών συνθημάτων από τους οπαδούς!!! Η οποία κράτησε για αρκετά λεπτά και έτσι, η αναμέτρηση ξεκίνησε με αρκετή καθυστέρηση.

Οι ρεφς τήρησαν απαρέγκλιτα την προκήρυξη, όπου όπως αναφέρεται δίνονται 2 παρατηρήσεις και στην τρίτη αποφασίζεται η εκκένωση του γηπέδου. Όπερ και εγένετο...

Ένα άλλο στοιχείο είναι η στάση του Σταύρου Ελληνιάδη, ο οποίος αποτελεί ένα υγιές κύτταρο της μπασκετικής κοινωνίας. Ήταν φανερά αγχωμένος, με συνέπεια να πει πράγματα που δεν θα έπρεπε όπως: "Εσείς παίζετε 50-50 αλλά συνάδελφοί σας όταν παίζουμε εκτός έδρας μας σφυρίζουν 20-80..."

Όλα όσα είπε γράφτηκαν ακριβώς στο φύλλο αγώνα, όπως και η συνήθης ελληνική ατάκα "άντε γ@μησου" που βγήκε από το στόμα του Σκαραφίγκα προς ρεφ... Κακώς - κάκιστα....

Δείτε το σχετικό βίντεο από το 1:55:00 και μετά…

Τεταμένη η ατμόσφαιρα στη Μύκονο!!! (όλο το παρασκήνιο του ντέρμπι...) Reviewed by THE REFEREES on 11:14 π.μ. Rating: 5